Zakładanie implantów stomatologicznych

Przed przystąpieniem do procesu wprowadzenia implantu w miejsce w jamie ustnej ważne jest odpowiednie przygotowanie pacjenta i przejście odpowiedniej procedury przygotowania do zabiegu. Implantologia zębów wykonywana jest przez doświadczonych chirurgów-implantologów a efekt ich pracy w postaci uzupełnienia brakującego zęba będzie nam towarzyszyć przez długie lata.

Przed przystąpieniem do zabiegu implantologii

Z uwgi na stopień skomplikowania zabiegów implantologicznych ważne jest, aby przygotować do niego pacjenta i jego uzębienie. Przed rozpoczęciem planowania zabiegów poza sprawdzeniem stanu pozostałego uzębienia ważne jest przeprowadzenie odpowiedniego wywiadu pod kątem wpływu codziennych zachowań na planowane implanty – oceniane są między innymi styl życia, przebyte choroby, stan uzębienia.

Do oceny stanu zdrowia konieczne jest również wykonanie zdjęcia RTG w zakresie obszaru szczęki który będzie objęty wprowadzeniem implantu, alr też panoramiczne zdjęcie pozwalające ocenić stan całego uzębienia pacjenta.

Proces wszczepienia odbywa się zwykle w znieczuleniu miejscowym. Rzadko kiedy istnieje konieczność przeprowadzania zabiegu pod narkozą, która zawsze jest dla pacjenta ryzykowna.

Implant stomatologiczny składa się z 2 głównych części – śruby oraz nadbudowy protetycznej. Element dokostny wykonany z tytanu ma formę śruby łączonej z układem kostnym szczęki. Powszechne zastosowanie tytanu ma uzasadnienie w bardzo dobrych właściwościach tego metalu – jest on nie tylko wyjątkowo trwały i odporny na rdzewienia, ale również obojętny dla organizmu.

Druga, widoczna część implantu to nadbudowa protetyczna wykonana zwykle z materiału porcelanowego.

Proces nałożenia implantu składa się z 3 części – wkręcenie śruby, założenie korony zębowej, oraz proces gojenia się implantu.

Zobacz więcej informacji o implantologii Rodentica