Dla śnieżnobiałego uśmiechu

Wybielanie zębów to dosyć popularny zabieg, który cieszy się dużym zainteresowaniem, bo przecież któż z nas nie chciałby mieć pięknego śnieżnobiałego uśmiechu?

Można w domu

Przede wszystkim o kolor swojego uzębienia możemy zadbać sami, w domowym zaciszu. Wystarczy nam do tego soda oczyszczona, którą połączyć można na przykład z truskawką zawierającą kwas jabłkowy. Z takimi metodami nie można jednak przesadzać, ponieważ można sobie uszkodzić szkliwo. Do wyboru mamy też obecnie kilka past wybielających do zębów.

Wybiel zęby u dentysty

U stomatologa natomiast na zęby kładziona jest substancja aktywna, a następnie naświetlane są one specjalną lampą. Zęby do zabiegu trzeba jednak przygotować, czyli oczyścić zarówno z osadu jak i kamienia. Z kolei popularna metoda nakładkowa polega na wykonaniu żelowej formy na zęby, którą zakłada się na noc. Efekty jednak widoczne są dopiero po kilku tygodniach.

 

Najnowocześniejszy laser

Jedną z najlepszych i najtrwalszych metod wybielania zębów są  zabiegi laserowe. Wybielanie lampą polega na emitowaniu zimnego światła o odpowiedniej długości fali, które aktywuje nakładany na zęby środek wybielający na bazie nadtlenku wodoru. Sam zabieg trwa około godziny, a efekt widać już po pierwszym razie. Metoda ta jest droższa, niż tradycyjna, ale skuteczniejsza i szybsza. Dlatego też efekty i opinie o wybielaniu lampami ZOOM są pozytywne. Z pewnością jest to obecnie najlepszy wybór.

Jeżeli chcemy poprawić wygląd swojego uśmiechu, ponieważ jest to nasz kompleks, to na pewno warto spróbować różnych metod i samemu stwierdzić, która jest najlepsza.