Implanty – trwałe uzupełnianie braków zębowych

Brak jednego lub kilku zębów generuje wiele problemów. To nie tylko kwestia estetyczna – braki w uzębieniu powodują także problemy z gryzieniem pokarmów, mogą też powodować przesunięcia sąsiednich zębów. Nie ulega wątpliwości, że jeżeli z jakichkolwiek przyczyn utracimy zęba (bądź zęby), brak ten należy uzupełnić.

Istnieje wiele sposobów na uzupełnianie braków w uzębieniu, jednak to implanty są rozwiązaniem pod wieloma względami najlepszym. Najlepiej zastępują naturalne zęby, a przy tym nie ma z nimi problemów, charakterystycznych dla innych metod. Sam implant to wykonana z tytanu śruba, którą wszczepia się w kość – zastępuje ona korzeń zęba. Implantów może być wszczepionych tyle, ile brakuje zębów, ale mogą one też stanowić podparcie i dodatkowe umocowanie dla mostów, a nawet protez całkowitych.

Na pierwszej, konsultacyjnej wizycie, lekarz określi warunki implantacji i jeśli zabieg będzie możliwy do przeprowadzenia, ustalony zostanie plan leczenia. Potem następuje wszczepianie implantów. Wszczepy goją się od 2-6 miesięcy i po tym czasie możliwe jest wykonanie odbudowy protetycznej.

To bardzo ogólny opis przebiegu leczenia implantologicznego. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapraszamy do kontaktu!