Ortodoncja dziecięca

Ortodoncja zajmuje się między innymi prostowaniem zębów, ale też leczeniem narządów żucia. Ma to ogromne znaczenie szczególnie w przypadku problemów z uzębieniem małych dzieci. Dzięki właściwej korekcie można poprawić wygląd jamy ustnej najmłodszych pacjentów.

Czytaj dalej

Dla śnieżnobiałego uśmiechu

Wybielanie zębów to dosyć popularny zabieg, który cieszy się dużym zainteresowaniem, bo przecież któż z nas nie chciałby mieć pięknego śnieżnobiałego uśmiechu?

Czytaj dalej

Profesjonalne wybielanie zębów czy metody domowe?

Coraz popularniejszymi zabiegami z grupy estetycznej stomatologii są metody wybielania zębów w gabinetach stomatologów. Wykonanie zabiegu wybielającego szkliwo zęba pod okiem dentysty przekłada się nie tylko na odpowiednie efekty, ale również bezpieczeństwo pacjenta.

Czytaj dalej

Dentysta dziecięcy – czym powinien się charakteryzować

Stomatologia dziecięca wymaga od personelu kliniki stomatologicznej szczególnego podejścia do najmłodszych pacjnetów. Szczególna odpowiedzialność jaka spada na stomatologa specjalizującego się w leczeniu uzębienia najmłodszych pacjentów przekładać będzie się na stosunek dzieci i młodzieży do zawodu dentysty, oraz podejścia do obowiązku dbania o higienę jamy ustnej, oraz leczenia stomatologicznego.

Czytaj dalej

Wybielanie zębów w gabinetach dentystycznych

  Posiadanie zdrowego, śnieżnobiałego uśmiechu pomimo upływu lat i różnorodnych diet jest możliwe dzięki zabiegom wybielania zębów. Odpowiednie metody dobierane w gabinetach stomatologii estetycznej pozwalają na dobranie odpowiedniej, bezpiecznej metody wybielania zębów.

Czytaj dalej

Zakładanie implantów stomatologicznych

Przed przystąpieniem do procesu wprowadzenia implantu w miejsce w jamie ustnej ważne jest odpowiednie przygotowanie pacjenta i przejście odpowiedniej procedury przygotowania do zabiegu. Implantologia zębów wykonywana jest przez doświadczonych chirurgów-implantologów a efekt ich pracy w postaci uzupełnienia brakującego zęba będzie nam towarzyszyć przez długie lata.

Czytaj dalej

30.04.2015 – Wizyta w Przedszkolu Sportowym TEDDY

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wizyty naszych dyplomowanych higienistek stomatologicznych w Przedszkolu Sportowym TEDDY w Bielsku-Białej. Podczas lekcji instruktażowej maluchy dowiedziały się dlaczego tak ważne jest prawidłowe dbanie o ząbki. Przy pomocy specjalnego modelu nasze higienistki wytłumaczyły w jaki sposób należy czyścić zęby i odpowiedziały na pytania dzieciaków związane z…

Czytaj dalej

TECHNOLOGIA SONICZNA

DIAMOND CLEAN PHILIPS SONICARE – TECHNOLOGIA SONICZNA Jak działa technologia soniczna?Technologia Philips Sonicare to połączenie wysokiej częstotliwości drgań i szerokiego zakresu ruchu włosia szczoteczki, które wytwarza Dynamic Cleaning Action (DCA – Dynamiczną Akcję Czyszczenia). Częstotliwość do 62 tysięcy ruchów na minutę nadaje dużą prędkość mieszaninie płynu, a szeroki zakres ruchu włosia…

Czytaj dalej

Czwartek – „Gabinet higienizacyjny”

W każdy czwartek w Rodentica – Stomatologia Estetyczna działa gabinet higienizacyjny. Jak wygląda jego aktywność?Wizyta w gabinecie higienizacyjnym rozpoczyna się od diagnostyki oraz omówienia stanu czystości zębów. Następnie wykonywane są profesjonalne czyszczenie zębów oraz fluoryzacja. Pacjent otrzymuje informacje z zakresu higieny jamy ustnej, wyjaśniamy, jak powstaje kamień i osad oraz jakie są…

Czytaj dalej

Wybielanie metodą nakładkową w super cenie 499 zł

Osobom, które wolą wybielanie w warunkach domowych proponujemy wybielanie metodą nakładkową. Nasi specjaliści pomogą Ci określić, który preparat i o jakiej mocy będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni, biorąc pod uwagę Twój styl życia, oczekiwane efekty wybielania i poziom nadwrażliwości. Żele wybielające są stosowane w indywidualnie wykonanych nakładchach , które zakrywają…

Czytaj dalej