Ligatury w aparatach ortodontycznych

Aparat ortodontyczny składa się z elementów, z których każdy ma określoną funkcję i przyczynia się do tego, że zęby stopniowo zmieniają swoje położenie. Jednym z takich elementów są ligatury.

Czytaj dalej

Implanty – trwałe uzupełnianie braków zębowych

Brak jednego lub kilku zębów generuje wiele problemów. To nie tylko kwestia estetyczna – braki w uzębieniu powodują także problemy z gryzieniem pokarmów, mogą też powodować przesunięcia sąsiednich zębów. Nie ulega wątpliwości, że jeżeli z jakichkolwiek przyczyn utracimy zęba (bądź zęby), brak ten należy uzupełnić. Istnieje wiele sposobów na uzupełnianie…

Czytaj dalej

Trzy kroki do rozpoczęcia leczenia ortodontycznego

Leczenie ortodontyczne warto podjąć w każdym wieku, do czego przekonuje się coraz więcej osób. Jeśli myślisz o tym od dłuższego czasu i właściwie jesteś zdecydowany, nie zwlekaj – pamiętaj, że naprawa zgryzu to wielomiesięczny proces. Od założenia aparatu ortodontycznego i tym samym rozpoczęcia aktywnego leczenia dzielą Cię zaledwie trzy kroki!

Czytaj dalej

Ortodoncja dziecięca

Ortodoncja zajmuje się między innymi prostowaniem zębów, ale też leczeniem narządów żucia. Ma to ogromne znaczenie szczególnie w przypadku problemów z uzębieniem małych dzieci. Dzięki właściwej korekcie można poprawić wygląd jamy ustnej najmłodszych pacjentów.

Czytaj dalej

Dla śnieżnobiałego uśmiechu

Wybielanie zębów to dosyć popularny zabieg, który cieszy się dużym zainteresowaniem, bo przecież któż z nas nie chciałby mieć pięknego śnieżnobiałego uśmiechu?

Czytaj dalej

Profesjonalne wybielanie zębów czy metody domowe?

Coraz popularniejszymi zabiegami z grupy estetycznej stomatologii są metody wybielania zębów w gabinetach stomatologów. Wykonanie zabiegu wybielającego szkliwo zęba pod okiem dentysty przekłada się nie tylko na odpowiednie efekty, ale również bezpieczeństwo pacjenta.

Czytaj dalej

Dentysta dziecięcy – czym powinien się charakteryzować

Stomatologia dziecięca wymaga od personelu kliniki stomatologicznej szczególnego podejścia do najmłodszych pacjnetów. Szczególna odpowiedzialność jaka spada na stomatologa specjalizującego się w leczeniu uzębienia najmłodszych pacjentów przekładać będzie się na stosunek dzieci i młodzieży do zawodu dentysty, oraz podejścia do obowiązku dbania o higienę jamy ustnej, oraz leczenia stomatologicznego.

Czytaj dalej

Wybielanie zębów w gabinetach dentystycznych

  Posiadanie zdrowego, śnieżnobiałego uśmiechu pomimo upływu lat i różnorodnych diet jest możliwe dzięki zabiegom wybielania zębów. Odpowiednie metody dobierane w gabinetach stomatologii estetycznej pozwalają na dobranie odpowiedniej, bezpiecznej metody wybielania zębów.

Czytaj dalej

Zakładanie implantów stomatologicznych

Przed przystąpieniem do procesu wprowadzenia implantu w miejsce w jamie ustnej ważne jest odpowiednie przygotowanie pacjenta i przejście odpowiedniej procedury przygotowania do zabiegu. Implantologia zębów wykonywana jest przez doświadczonych chirurgów-implantologów a efekt ich pracy w postaci uzupełnienia brakującego zęba będzie nam towarzyszyć przez długie lata.

Czytaj dalej