Implanty – jakie są przeciwwskazania do ich zakładania?

Implanty jako sposób uzupełnienia braków zębowych są bez dwóch zdań najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem i pomimo tego, że kosztują niemało, decyduje się na nie coraz więcej osób. Niestety, czasami pomimo posiadania odpowiednich środków finansowych, niemożliwe jest sięgnięcie po implanty. Jakie dokładnie są przeciwwskazania do tego rodzaju leczenia?

Czytaj dalej

Ortodonta – jak często go odwiedzać?

Jeżeli planujesz podjąć leczenie ortodontyczne, z pewnością masz świadomość, że jest to proces trwający około dwóch lat, ale możesz zastanawiać się, jak często w tym czasie będziesz gościł w gabinecie ortodonty.

Czytaj dalej

Jak wygląda pierwsza wizyta u ortodonty?

Najbardziej boimy się wtedy, kiedy nie wiemy, czego możemy się spodziewać, zaś strach potrafi skutecznie nas sparaliżować i sprawić, że przez długi czas nie podejmujemy żadnych działań. Tymczasem w kwestii walki o piękny i zdrowy uśmiech nie warto czekać! Pierwszej wizyty u ortodonty absolutnie nie trzeba się bać. Co Cię…

Czytaj dalej

Ligatury w aparatach ortodontycznych

Aparat ortodontyczny składa się z elementów, z których każdy ma określoną funkcję i przyczynia się do tego, że zęby stopniowo zmieniają swoje położenie. Jednym z takich elementów są ligatury.

Czytaj dalej

Implanty – trwałe uzupełnianie braków zębowych

Brak jednego lub kilku zębów generuje wiele problemów. To nie tylko kwestia estetyczna – braki w uzębieniu powodują także problemy z gryzieniem pokarmów, mogą też powodować przesunięcia sąsiednich zębów. Nie ulega wątpliwości, że jeżeli z jakichkolwiek przyczyn utracimy zęba (bądź zęby), brak ten należy uzupełnić. Istnieje wiele sposobów na uzupełnianie…

Czytaj dalej

Trzy kroki do rozpoczęcia leczenia ortodontycznego

Leczenie ortodontyczne warto podjąć w każdym wieku, do czego przekonuje się coraz więcej osób. Jeśli myślisz o tym od dłuższego czasu i właściwie jesteś zdecydowany, nie zwlekaj – pamiętaj, że naprawa zgryzu to wielomiesięczny proces. Od założenia aparatu ortodontycznego i tym samym rozpoczęcia aktywnego leczenia dzielą Cię zaledwie trzy kroki!

Czytaj dalej

Ortodoncja dziecięca

Ortodoncja zajmuje się między innymi prostowaniem zębów, ale też leczeniem narządów żucia. Ma to ogromne znaczenie szczególnie w przypadku problemów z uzębieniem małych dzieci. Dzięki właściwej korekcie można poprawić wygląd jamy ustnej najmłodszych pacjentów.

Czytaj dalej

Dla śnieżnobiałego uśmiechu

Wybielanie zębów to dosyć popularny zabieg, który cieszy się dużym zainteresowaniem, bo przecież któż z nas nie chciałby mieć pięknego śnieżnobiałego uśmiechu?

Czytaj dalej

Profesjonalne wybielanie zębów czy metody domowe?

Coraz popularniejszymi zabiegami z grupy estetycznej stomatologii są metody wybielania zębów w gabinetach stomatologów. Wykonanie zabiegu wybielającego szkliwo zęba pod okiem dentysty przekłada się nie tylko na odpowiednie efekty, ale również bezpieczeństwo pacjenta.

Czytaj dalej