Chirurgia stomatologiczna – zabiegi chirurgii szczękowej

chirurgia stomatologiczna bielskoWyrzynające się zęby mądrości, zwane potocznie ósemkami, chociaż często dla innych są powodem do żartów, to dla tych, którym się wyrzynają częściej są powodem do płaczu… z bólu. Samo wyrzynanie się ósemek rzadko przebiega zupełnie bezboleśnie, a w wielu przypadkach jest ono tylko początkiem problemów z tymi zębami. Chirurgia stomatologiczna często spotyka się z tym, że w łuku brakuje miejsca dla tych wyrastających ze sporym opóźnieniem w stosunku do pozostałych zębów i to właśnie to jest przyczyną licznych, aczkolwiek powtarzalnych i z perspektywy stomatologa – niezbyt poważnych problemów pacjentów.

chirurg stomatologNie mające dla siebie miejsca ósemki wyrastają jedynie częściowo i krzywo, napierając jednocześnie na pozostałe zęby i je wykrzywiając. Rozwiązaniem jest jedynie chirurgia stomatologiczna. Usunięcie takiej ósemki jest bardziej skomplikowane, dlatego powinien wykonać je chirurg. Lekarze znają oczywiście więcej przypadków, w których pacjenci kierowani są do chirurga, jednak ósemki są dość powszechnym problemem. Poza ich ekstrakcjami, chirurgia stomatologiczna zajmuje się także pozostałymi ekstrakcjami, w tym zębów chirurg stomatolog bielskozatrzymanych. Oprócz tego problemy takie jak: podcięcie wędzidełka czy resekcja wierzchołka korzenia również przeprowadzane są przez chirurga. Oczywiście wszystkie zabiegi w gabinecie chirurga dentysty wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. Chodzi o zapewnienie pełnego komfortu pacjentowi, ale nie ma co ukrywać, że bez zastosowania takiego znieczulenia zabiegi byłyby naprawdę bolesne. Wystarczający dyskomfort sprawiają dolegliwości po zabiegowe – np. po usunięciu ósemek, często przez kilka dni utrzymuje się niewielki ból i opuchlizna.

Zakres usług chirurgicznych

W ramach prowadzonych w Rodentica zabiegów chirurgicznych oraz opieki stomatologicznej możesz szybko trafić pod opiekę doświadczonego specjalisty z zakresu chirurgii stomatologicznej. Wśród zabiegów jakie przeprowadzane są przez chirurga stomatologa są:

  • Usuwanie zębów wielo-korzeniowych
  • Usuwanie zębów zatrzymanych
  • Szybkie usuwanie korzeni (dłutowanie)
  • Szycie ran
  • Nałożenie opatrunku chirurgicznego (spongostan)
  • Usuwanie zębów „ósemki”
  • Kiretaż zamknięty
  • Resekcje zębów
  • Odbudowa kości
  • Sinus lifting

Chirurgia stomatologiczna w Rodentica Bielsko Biała

chirurg dentysta bielskoStomatologia chirurgiczna stara się minimalizować negatywne odczucia pacjentów znieczuleniem w czasie zabiegu i odpowiednimi środkami zaraz po nim. Ból jest powodowany ingerencją w organizm, jednak profesjonalne wykonanie zabiegu oraz odpowiednia higiena po nim minimalizują ryzyko powikłań. W wypadku ich wystąpienia zwykle interweniuje chirurg, czasem jednak chirurgia stomatologiczna potrzebuje wsparcia ze strony innych specjalizacji. Sporo zabiegów, które są dziś dla nas mało skomplikowane, wyglądałoby inaczej lub byłyby niemożliwe. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi chirurgicznemu oraz innowacyjnym technikom znieczulenia komputerowego pacjenci kliniki Rodentica przechodzą zabiegi chirurgiczne w bardziej komfortowych i bezbolesnych warunkach.

Bezpieczeństwo zabiegów chirurgicznych

Nie tylko sprzęt medyczny stosowany przy zabiegach chirurgii stomatologicznej, ale również doświadczenie zespołu pracującego przy zabiegu wpływa na bezpieczeństwo zabiegów chirurgicznych. Prawidłowo przeprowadzony zabieg, oraz odpowiednie zaszycie ran po nim i podanie odpowiednich leków minimalizuje możliwość powikłań, czy zakażeń w miejscu operacji. W Rodentica dokonujemy operacje chirurgiczne w komfortowych warunkach dla pacjentów, a wykorzystanie do tego znieczulenia komputerowego gwarantuje pacjentowi bezbolesny przebieg zabiegu.