Zęby zastępcze – wszczepianie implantów

implanty bielskoBraki w uzębieniu – czy to pojedyncze, czy większe są problemem estetycznym, ale przede wszystkim zdrowotnym. Niewypełnione luki po usuniętych lub straconych zębach powodują przesuwanie się pozostałych zębów, co z kolei prowadzi do zmiany ich układu, która niestety nie jest korzystna. Braki w uzębieniu mogą też prowadzić do kłopotów z dziąsłami, natomiast na co dzień pogarszają nasz komfort jedzenia oraz mówienia. Najdoskonalsze rozwiązania w zakresie ich wypełniania oferuje implantologia. Dziedzina ta zajmuje się opracowywaniem i wdrażaniem rozwiązań mających na celu jak najlepsze wypełnienie luk. Zastępcze zęby są zdecydowanie lepsze od mostów i protez pod wieloma względami.

implanty zębów bielskoNajważniejszą ich cechą jest to, że raz założone zostaną z nami na zawsze. Ta dziedzina stomatologii nie osiada na laurach, trzeba jednak przyznać, że już ta cecha implantów jest godna pochwały. Tym, co wyróżnia te zabiegi jest także możliwość zastąpienia pojedynczego zęba, bez naruszania zębów sąsiadujących. Do założenia mostu konieczne jest oszlifowanie zębów sąsiednich, natomiast implantologia odrzuciła takie rozwiązanie. Rozwiązania proponowane przez lekarzy sprawdzą się u każdego – szczególnie chwalą je sobie młode osoby, które doceniają to, że implantów nie trzeba wymieniać. Dla alergików z kolei ważna jest inna informacja: materiały używane do produkcji implantów nie wywołują reakcji alergicznych, dzięki temu mogą oni stosować zastępcze uzębienie. Oczywiście wypracowano kilka technologii produkcji wkrętów i sztucznych koron zęba, wobec czego jeden drugiemu nierówny. Niemniej jednak nie ulega wątpliwości, że w dalszym ciągu implanty stomatologiczne są obecnie najdoskonalszym rozwiązaniem, zaś kwestie techniczne są drugorzędne.

chirurg dentysta bielsko

Zabiegi wszczepiania zębów w Rodentica.

Wszyscy ci, którzy mieli w swoim życiu do czynienia z protezami ruchomymi bez wątpienia docenią komfort korzystania z implantów, które nie są wyjmowane, a co za tym idzie – są zamontowane na stałe i nie trzeba mieć obaw, że wypadną np. implantologia bielskow trakcie jedzenia czy zwykłej rozmowy. Oczywiście należy również wspomnieć o tym, że implanty zęba w jamie ustnej wyglądają niezwykle naturalnie, dzięki czemu nikt nie zauważy, że mieliśmy problem z brakami w uzębieniu i je uzupełnialiśmy. Implant i naturalny ząb są nie do odróżnienia!

Ceny implantów w naszej klinice