Ortodonta w Bielsku

ortodonta bielsko

Specjalistyczne leczenie aparatami ortodontycznymi w Rodentica Bielsko-Biała

Zdrowe i zadbane zęby to nie tylko kwestia estetycznego wyglądu, ale przede wszystkim zdrowia i komfortu przez długi czas. Dlatego też tak ważne jest, by o uzębienie dbać od samego początku i na bieżąco „naprawiać” wszystkie pojawiające się w jamie ustnej problemy. Rutynowa kontrola stanu uzębienia powinna być dokonywana co pół roku i szczęście mają ci, dla których jest ona wyłącznie potwierdzeniem dobrego zdrowia. Jeżeli stomatolog ma do naszych zębów pewne zastrzeżenia, to powinniśmy je uwzględnić i bezwzględnie zastosować się np. do rady skonsultowania się ze specjalistą. Szczególnie ważne jest reagowanie na wszelkie nieprawidłowości w układzie zębów. Krzywe zęby to defekt estetyczny, jednak nie estetyka jest tu najważniejsza.

Leczenie ortodontyczne

ortodonta bielskoSpecjalista ortodonta szczegółowo wytłumaczy nam, jakie konsekwencje niesie za sobą zaniechanie prostowania zębów: zwiększone ryzyko próchnicy, możliwość pojawienia się paradontozy to tylko niektóre skutki zaniedbań. Warto więc jak najszybciej skonsultować leczenie ze specjalistą, jeśli mamy problem krzywego zgryzu. Leczenie ortodontyczne trwa długo: minimum dwa lata, dlatego warto przed jego rozpoczęciem dobrze wybrać lekarza, by był to profesjonalny specjalista ortodonta.

Podbeskidzie jest rejonem, w którym zapotrzebowanie na leczenie ortodontyczne jest duże, można więc spodziewać się dużej ilości gabinetów ortodontów.

ortodoncja bielskoWarto jednak podjąć przemyślaną decyzję, by potem nie rozczarować się kosztami lub efektami leczenia. Profesjonalne leczenie polega między innymi na doradzeniu optymalnego sposobu likwidacji krzywego zgryzu pacjentowi.

Ortodoncja to dziedzina stomatologii, która dotyczy ludzi w każdym wieku. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza, kiedy to nasze dziecko ma być leczone – dobrze wybrać wtedy ortodontę, który nie tylko będzie dobrym lekarzem, ale będzie miał również dobre podejście do dzieci, co zminimalizuje stres małego pacjenta. Ortodoncja zajmuje się leczeniem wad zgryzu i choć często kojarzymy ją tylko z aparatami ortodontycznymi, to przy niewielkich wadach zgryzu można próbować najpierw innych metod.