Protetyka stomatologiczna Bielsko

protetyka bielskoBraki w uzębieniu mogą powstawać w każdym wieku i w wyniku różnych okoliczności. Utrata zębów może wynikać z zaniedbań prowadzących do konieczności ich usunięcia, ale równie dobrze mogą zostać one utracone w wyniku wypadku. Niezależnie od przyczyny pojawienia się braków w uzębieniu, powinniśmy dla zdrowia i dobrego wyglądu je uzupełnić. Usługi takie jak protetyka Bielsko są dla wszystkich, którzy potrzebują uzupełnić wybrakowany zgryz.

Usługi stomatologiczne: protetyka Bielsko Biała

protetyka bielsko białaPełne protezy są wykonywane dla uzupełnienia całkowitego braku uzębienia. Jeżeli brakuje kilku zębów obok siebie, wówczas stosuje się mosty protetyczne. Protetyka (Bielsko) obejmuje także korony, które są dość powszechnie wykorzystywane w poprawie wyglądu pacjentów. Wszystkie wyroby pracowni protetycznych są wykonywane w różnych technologiach i z różnych materiałów, w tym:

  • wkłady metalowe
  • wkłady porcelanowe
  • kompozytowe uzupełnienie korony zęba
  • licówki
  • protezy mostowo-korzeniowe

Wybór zależy od indywidualnych potrzeb, oczekiwań i możliwości pacjenta.  Usługi protetyka zwykle świadczone są w prywatnych praktykach, jednak często stomatolodzy nawiązują współpracę z konkretnymi protetykami.

protetyka bielsko, gabinet stomatologiczny Jeśli w klinice stomatologicznej, do której chodzimy się leczyć, świadczone są także usługi protetyczne to najczęściej jako pacjent musimy chodzić tylko do stomatologa, zaś on we własnym zakresie będzie kontaktował się w naszej sprawie z protetykiem. Nie oznacza to protetyka bielsko, chirurgia stomatologiczna oczywiście, że nie możemy do protetyka skierować samodzielnie naszych kroków i skorzystać z jego usług. Tak jednak dzieje się najczęściej wtedy, gdy mamy już koronę, most czy protezę i chcemy wymienić ją na nową.

Protetyka Bielsko Biała

Dobra praktyka protetyczna to wieloletnie doświadczenie, znajomość nowych technik wykonywania zabiegów, leków przepisywanych w etapie gojenia się ran po zabiegach. Współpraca z pacjentem przekłada się zawsze na ogromne zadowolenie z poprawionego przez protetyków wyglądu uzębienia. W naszej klinice przykładamy ogromną uwagę na to, aby nasi pacjenci byli jak najbardziej zadowoleni z efektów, jakie przynosi protetyka.