Chirurgia stomatologiczna


W skład zabiegów w tej dziedzinie stomatologii wykonywanych w naszej klinice wchodzą:- ekstrakcja zębów, w tym chirurgiczne usuwanie zębów zatrzymanych.

resekcja wierzchołka korzenia-wykonuje się ją w przypadku zmian w okolicy wierzchołka korzenia, (w tym torbieli) powstałych w przebiegu chorób miazgi zęba lub po nieprawidłowym leczeniu endodontycznym. Polega ona na odcięciu wierzchołka korzenia wraz z usunięciem zmian zapalnych, po uprzednim wypreparowaniu do niego dostępu. W przypadku dużej utraty tkanki kostnej istnieje możliwość zastosowania preparatów kościo-zastępczych, tzw. biomateriałów (sterowana regeneracja kości).

- hemisekcja-zabieg wykonywany w obrębie zębów trzonowych w przypadku, gdy jeden z korzeni wykazuje zmiany okołowierzchołkowe. Polega na przecięciu zęba na pół i usunięciu jednego z korzeni wraz ze zmianą zapalną.

– zabiegi plastyczne w obrębie kości i tkanek miękkich – często wykonywane przed planowanym leczeniem protetycznym, np. usuwanie przerostów błony śluzowej.

podcinanie wędzidełka wargi górnej i dolnej – korekta nieprawidłowego przyczepu wędzidełek.

Powyższe zabiegi wykonywane są bezboleśnie, w znieczuleniu miejscowym, także przy wykorzystaniu znieczulenia komputerowego.