Implantologia


Najnowocześniejszym , najskuteczniejszym rozwiązaniem na odbudowę pojedynczych lub wielu braków zębowych są implanty stomatologiczne. Jest to obecnie najbardziej zaawansowana procedura leczenia, która pozwoli Wam zachować piękny i zdrowy uśmiech w każdym wieku. Dlaczego ważne jest uzupełnienie braków zębowych?
Należy pamiętać, że utrata nawet pojedynczego zęba ma wpływ na cały zgryz. Już najmniejszy ubytek powoduje,
że zęby przemieszczają się, a nasze uzębienie traci dawny kształt. Implanty stomatologiczne zapewniają zdrowie, komfort i pewność siebie. Rosnące oczekiwania pacjentów dotyczące estetyki i wykonywanie niemożliwych kiedyś zabiegów, napędzają rozwój coraz to nowszych technologii w dziedzinie implantologii.

IMPLANTY BIOMET 3i:


Nasza klinika od lat współpracuje ze światowym pionierem i wiodącym producentem implantów stomatologicznych – Biomet 3i. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych metod oraz nowości technologicznych, implanty Biomet 3i mogą być wszczepiane osobom, które wcześniej nie kwalifikowały się do takiego zabiegu. Czym jest implant stomatologiczny? Jest to sztuczny, perfekcyjnie dopasowany element wyglądem przypominający śrubkę, którego celem jest zastąpienie korzenia zębowego. Implanty są wykonane z tytanu najwyższej czystości. Materiał ten od wielu lat cieszy się powodzeniem w ortopedii, gdyż nie wywołuje reakcji alergicznych oraz nie jest traktowany przez nasz organizm jako ciało obce. Jakie są najważniejsze zalety implantów stomatologicznych?

  • Gdy brakuje jednego zęba, wystarczy pojedyncza korona ceramiczna, którą mocuje się na implancie
  • Nie ma potrzeby szlifowania sąsiadujących zębów, co jest stosowane przy wykonywaniu konwencjonalnego mostu
  • Poprawa jakości życia oraz większa pewność siebie
  • Komfort jedzenia czego się chce oraz znaczna poprawa siły żucia
  • Naturalny wygląd – dopasowanie rozmiaru i konstrukcji do naturalnego uzębienia zębów
  • Trwałość – raz wszczepione implanty, służą nam przez całe życie. W przeciwieństwie do protez, nie trzeba ich wymieniać
  • Widoczna poprawa wymowy w porównaniu z ruchomą protezą
  • Nie musimy więcej obawiać się wyślizgiwania się , czy wypadania protezy w kłopotliwych sytuacjach oraz podczas jedzenia
  • Dzięki implantom nasze uzębienie wygląda zdrowo, naturalnie i o wiele lepiej niż w przypadku protezy

tabliczka wizualizacja copy