Profilaktyka i higiena jamy ustnej


Pozwala na utrzymanie pięknego i zdrowego uśmiechu przez wiele lat.Współczesna stomatologia dysponuje bardzo szerokim asortymentem preparatów i urządzeń, które pomagają nam w utrzymaniu prawidłowej higieny jamy ustnej. Obok tradycyjnych szczoteczek do zębów mamy cały szereg różnych profesjonalnych szczoteczek elektrycznych. Do poprawy higieny dziąseł i przestrzeni międzyzębowych wynaleziono irygator, który znacznie podnosi jakość zabiegów higienicznych.

Profesjonalne zabiegi wykonywane przez dyplomowane higienistki stomatologiczne w gabinecie tj. usuwanie kamienia nazębnego, przebarwień, osadów, wybielanie, fluoryzacja ,dają gwarancje jeszcze większej skuteczności starań o piękno uśmiechu.

Większość z nas pamięta o używaniu szczotki i pasty, ale nie zawsze już o konieczności używania nitki dentystycznej, bez której nie jest możliwe prawidłowe oczyszczanie przestrzeni miedzyzębowych . Jakość zabiegów higienizacyjnych znacznie poprawia również stosowanie płynów do płukania jamy ustnej, które działają przeciw bakteryjnie hamując rozwój płytki nazębnej, tworzenie się kamienia i świeżość oddechu.

Aby nasze zęby były zdrowe ,a uśmiech piękny, zabiegi higienizacyjne. muszą być wykonywane regularnie, odpowiednio długo i dokładnie.