Wybielanie zębów Bielsko

wybielanie zębów bielskoW dzisiejszych czasach zdrowy i piękny uśmiech to podstawa dobrego wyglądu i samopoczucia. Rząd równych białych zębów jest kojarzony z sukcesem i jest jednym z najważniejszych elementów estetycznego wyglądu. Mając białe zęby, chętniej się uśmiechamy, zaś uśmiech jak mało co, potrafi pomóc w zjednaniu sobie innych ludzi. Dlatego też warto zadbać o to, by białe zęby były nie tylko czymś, co widzimy w reklamach środków do higieny jamy ustnej, ale tym, co widzimy w lustrze za każdym razem, kiedy się do niego uśmiechamy.

wybielanie zębów bielsko - białaNajprostszym i zdecydowanie najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Możemy wydawać dziesiątki, a nawet setki złotych na produkty wybielające zęby, przeznaczone do stosowania w zaciszu domowym, jednak ich skuteczność jest niska. Te z niższej półki w ogóle nie wybielają zębów, a wybielanie jest jedynie chwytem reklamowym mającym zwiększyć ich sprzedaż, inne mogą rzeczywiście rozjaśnić zęby, ale zaledwie o jeden odcień – różnica pozostanie właściwie niezauważalna. Jedynym naprawdę skutecznym środkiem jest wybielanie zębów biologia u stomatologa. W gabinecie można osiągnąć rewelacyjne efekty – rozjaśnienie zębów nawet o osiem odcieni to bardzo dużo i będzie to efekt od razu zauważalny dla nas i dla otoczenia. Przede wszystkim jednak warto zwrócić uwagę na to, co najważniejsze – wybielanie zębów w gabinecie stomatologa jest bezpieczniejsze niż sięganie po środki do domowego użytku.

wybielanie zębów żelowe bielskoW gabinecie stomatologicznym stosowane są środki bezpieczne dla zębów i ich szkliwa, które w możliwie najmniejszym stopniu negatywnie na nie wpływają. Tymczasem środki do domowego użytku niestety czasem zamiast pomóc, mogą jeszcze zaszkodzić – wybielanie zębów pozostanie niezauważone, natomiast mogą pojawić się inne problemy związane z osłabieniem zębów lub dziąseł przez te środki. Profesjonalne metody wybielania zębów są rozmaite i bazują na różnych metodach i technologiach. Warto zorientować się zawczasu, z jakich metod korzysta nasz stomatolog i poprosić go, by wytłumaczył nam, na czym polega wybielanie w danej metodzie. Przede wszystkim należy pamiętać, że efekt wybielania nie jest dany raz na zawsze i zabieg należy co jakiś czas powtarzać. W zależności od tego jaką metodą odbywa się wybielanie zębów, różny jest czas utrzymywania się efektu, podobnie jak różny jest sam efekt.

Wybielanie zębów w Bielsko Biała

Czasami może on utrzymywać się zaledwie kilka miesięcy, a w wypadku najlepszych metod – nawet kilka lat. Widać zatem, że rozpiętość jest dosyć duża, ale nie należy też zapominać o tym, że wiele zależy od samego pacjenta i jego codziennej dbałości o higienę jamy ustnej. Ograniczanie potraw i napojów przebarwiających zęby jest dobrą praktyką nawet gdy nie jesteśmy po zabiegu wybielania, a rzucenie palenia nie tylko poprawi wygląd zębów, ale też nasze zdrowie. Wybielanie zębów czasami wymaga wprowadzenia zmian w codziennej pielęgnacji. Nierzadko stomatolodzy dla utrzymania efektu polecają stosowanie określonej pasty do zębów lub rzadziej innych specyfików. Obecnie najlepszą metodą jest wybielanie zębów za pomocą lampy ZOOM. Jest ono najbardziej efektowne – zmiana odcienia zębów może być aż do ośmiu odcieni.

stomatolog na raty bielskoPonadto efekt wybielania utrzymuje się najdłużej ze wszystkich stosowanych obecnie metod, jeśli zadba się o odpowiednią pielęgnację. Ważna jest tutaj zarówno codzienna higiena jamy ustnej, jak również zabiegi pielęgnacyjne w gabinecie stomatologicznym. Nie ulega jednak wątpliwości, że nawet konieczność pojawiania się co jakiś czas u stomatologa w celu utrwalenia efektów zabiegu jest mniej uciążliwa aniżeli samo wybielanie zębów powtarzane co kilka lub kilkanaście miesięcy. Jeśli mamy dostęp do wybielania zębów lampą ZOOM zdecydowanie warto skorzystać z tej technologii.