Stomatologia Estetyczna Bielsko


Każdego dnia oglądając reklamy telewizyjne, prasowe lub filmy towarzyszy nam piękny „hollywoodzki uśmiech”. Widząc piękne, białe uśmiechy coraz więcej uwagi przykładamy do stanu naszego uzębienia. Pojawia się wtedy sporo pytań, jak korzystać z najnowszych osiągnięć stomatologii aby wyglądać pięknie.

Jeszcze kilka lat temu domeną stomatologii estetycznej była protetyka i stomatologia korygująca kształt i barwę zębów. Dziś zwracamy uwagę nie tylko na zęby, ale także na dziąsła, układ warg, na ich wzajemną harmonię. Współczesne, nowoczesne dostępne metody pozwalają zmienić kształt, kolor, barwę, położenie zębów, a co za tym idzie pozwala zmienić nasz uśmiech. Piękne, białe, równe zęby to niewątpliwie oznaka urody, ale również i zdrowia. Kształtny, piękny uśmiech tworzy podstawę dla estetyki twarzy, dodaje pewności siebie.

Stomatologia estetyczna pomaga również wygrać z innymi „problemami uśmiechu” takimi jak nierówne zęby, zrotowane, wychylone, stłoczone, ciemne, o nieładnym kształcie, zbyt małe czy ze szparami. Musimy jednak pamiętać, że zęby są częścią naszego organizmu, jest to biologiczne podłoże dla którego najważniejsze jest, aby było zdrowe. Dlatego też możliwości leczenia estetycznego w każdym przypadku musi ocenić lekarz stomatolog po dokładnym badaniu. Plan postępowania w leczeniu jest przygotowywany indywidualnie dla każdego pacjenta. Ustalamy również życzenia pacjenta i oceniamy czy możemy im sprostać oraz w jakim zakresie.

Najczęstsze zabiegi:
wybielanie
piaskowanie, skaling, fluoryzacja
– korony, mosty, licówki pełnoceramiczne
– estetyczna odbudowa zębów

Gabinet stomatologiczny Bielsko-Biała „Rodentica” – klinika stomatologiczna Bielsko